Przejdź do głównej zawartości

Nieoczekiwany gość

Tak to już jest, że wiele spraw dotyczących naszego życia znajduje odbicie w pracach artystycznych. Sztuka jest jednym ze sposobów przekazywania otoczeniu swoich przemyśleń, odczuć i emocji. I bardzo dobrze, że jest taka możliwość. Sięgając po arkusz papieru i ołówek, zaczynam rysować swoje myśli emocje, życie, wszystkie powiązane ze sobą elementy i zależne od siebie. 

Dlatego nie powinno dziwić, że dość często moje rysunki mają w sobie nieco "neuro", choć w szerokim znaczeniu. Bywa neurografika, ostatnio częściej "doprawiona" elementami Zentangle. Do tego dochodzą kolory, bo przecież mają ogromną siłę, która wpływa bezpośrednio na duszę. Między innymi dlatego tak bardzo kolorowe są moje "Tańczące dusze"

Zentangle i neurografika... dobre połączenie, nie tylko w kwestii samej sztuki. Powinnam się zatrzymać na tej stacji nieco dłużej, nawet kiedy w głowie powstają kolejne pomysły. Co rozumiem przez "nieco dłużej"? Najchętniej lata ツ ale i tak dorywczo, bo jak wspominałam z rysowaniem wiąże się pewien dyskomfort, który obciąża mnie zdecydowanie bardziej psychicznie niż fizycznie. No dobrze, ale nie o tym ma tu pisać. 

Ostatni rysunek "Nieoczekiwany gość" to ponownie tematyka związana z moją chorobą ale i nieco zmienione podejście do tego stanu. Pisząc krótko - akceptacja. Nie ma innego wyjścia. 

Kilka migawek podczas pracy. 
I całość. 

Jeszcze jedna praca, której nie pokazywałam na blogu - "Kolory myśli".

Udanego weekendu, Deni

Komentarze

  1. "Nieoczekiwany gość" mega mi się podoba. Piękne podejście do tematu :D ♥

    OdpowiedzUsuń
  2. Jakie piękne są te prace. Barwy kolorów mnie zachwycają!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ
Mam nadzieję, że mój wpis był pomocny. Jeśli Twój komentarz będzie wymagał odpowiedzi, postaram się to zrobić jak najszybciej. A może chcesz poczytać coś innego? Na blogu jest cała masa materiałów.

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ