Przejdź do głównej zawartości

Wystawa i trudne decyzje

Ostatnio mam spore problemy z podejmowaniem decyzji. Zbliżał się termin składania prac na przeglądową wystawę, a ja do ostatniego momentu nie tylko nie mogłam się zdecydować co pokazać, ale też rysowałam do ostatniego dnia, licząc na to, że mnie oświeci i będę mogą wreszcie zdecydować.

Miałam rozpoczętych kilka prac i dumałam, którą skończyć i dać na wystawę? A dlaczego nie były ukończone? No właśnie, tu jest to, o czym dzisiaj piszę, nie mogłam się zdecydować co jeszcze na nich narysować. Poważnie! I jak z tego wyjść?  

Pierwotnie zdecydowałam się na dwie konkretne prace, z których jedna nawet była ukończona. Później zmieniłam zdanie i... następnego dnia ponownie... Oszczędzę Ci tej wyliczanki drogi Czytelniku i przejdę do sedna, czyli wystawy.

Wystawę "Mimo wszystko" członków Stowarzyszenia Artystycznego Faun-Art w Gliwicach można będzie oglądać od 1 do 15 kwietnia w Galerii Faun-Art w CH Forum w Gliwicach. Warto zajrzeć, bo mamy naprawdę zdolnych artystów.  

Dla osób, które nie będą mogą dotrzeć na wystawę prezentuję swoje prace. Zdecydowałam się na dwa rysunki z elementami Zentangle i neurografiki. Nie da się też ukryć, że obie prace wiążą się nieco z chorobą Parkinsona. Jest w moim życiu i trudno uniknąć jej wpływu na to co rysuję. 

Pierwsza praca to "A kiedy myśli śpią" i chyba nie mam tu nic specjalnego do powiedzenia, czy wyjaśnienia. Jednym słowem interpretacja dowolna.

Tak jak z wyborem pierwszego rysunku nie miałam aż tak dużego problemu, to przy drugim wyszło całe to moje niezdecydowanie. No dobrze, przyznam się jak to wyglądało. "Myśli" były już skończone i to głównie wpłynęło na wybór. Kolejne rysunki były pozaczynane i... zonk! 

Wyboru drugiej ilustracji dokonał ktoś inny i bardzo dobrze, bo bym tak do grudnia myślała. A może i dłużej? 

Praca "Kawałek po kawałku" formatu A3, wykonana tuszem i akwarelą. 

Serdeczności, Deni


Komentarze

 1. W każdym mieście, miasteczku czy wsi jest sporo zdolnych artystów, którzy nie potrafią wyjść ,,do ludzi,, i pokazać co im w duszy gra, pokazać jakie wspaniałe prace tworzą. Dobrze, że Ty Danusiu masz takie miejsce, gdzie ludzie mogą obejrzeć Twoje cudowne prace. Dobrze też, że ktoś za Ciebie zdecydował o drugiej pracy.
  Tak na marginesie - do Gliwic mam około godziny autobusami ... niestety jestem uziemiona na dłuższe czasowo wyjazdy. Dziękuję, że mogę podziwiać Twoje prace :)
  Uściski, Danka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to na pewno jest ważne aby inni też oglądali prace. Oczywiście można do szuflady i często tak się dzieje bo autorzy po prostu zbyt krytycznie podchodzą do swojej twórczości. Co do wystawy... gdyby nie członkowie Stowarzyszenia pewnie nigdy bym nic nie wystawiła. Trzeba to wszystko organizować, wozić, instalować a ja się do tego nie nadaję, więc korzystam z tej pomocy.

   Usuń
 2. Danusiu, obie pracę, które zdecydowałaś się wystawić są bardzo ciekawe. Fajnie, że możesz ze swoją twórczością wyjść do ludzi. Szkoda by było zamknąć te prace w szufladzie. Życzę mnóstwa zachwyconych zwiedzających. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ
Mam nadzieję, że mój wpis był pomocny. Jeśli Twój komentarz będzie wymagał odpowiedzi, postaram się to zrobić jak najszybciej. A może chcesz poczytać coś innego? Na blogu jest cała masa materiałów.

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ