Park Art Journal - ozdobne elementy

Dzisiaj chcę podzielić się z Tobą sposobami na przygotowanie elementów do artystycznego dziennika. Dla przypomnienia Park Art Journal to rodzaj kreatywnego pamiętnika, w którym łączymy słowa i obrazy, aby wyrazić siebie i swoje emocje. Można w nim używać różnych technik i materiałów, takich jak farby, stemple, naklejki, tkaniny, papier czy zdjęcia. Nie ma żadnych ograniczeń ani zasad - to Twoja przestrzeń do eksperymentowania i zabawy!

Jednym z ważniejszych elementów dziennika są tzw. embellishments, czyli ozdoby i dodatki, które nadają stronie charakteru i uroku. Można je kupić gotowe w sklepie, ale znacznie ciekawiej jest zrobić je samodzielnie. Dzięki temu można dopasować je do własnego stylu i nastroju, a także zaoszczędzić trochę pieniędzy. W tym poście pokażę Ci kilka prostych sposobów na przygotowanie własnych embellishments do Park Art Journala.

1. Etykiety i tagi. To bardzo proste i uniwersalne elementy, które można wykorzystać na wiele sposobów. Można je wyciąć z papieru kolorowego lub ozdobnego, albo użyć gotowych etykiet samoprzylepnych. Następnie można je ozdobić napisami, stemplami, naklejkami lub innymi drobnymi elementami. Można też nadać im kształt dziurkaczem lub nożyczkami. Etykiety i tagi świetnie pasują do wpisów o podróżach, zakupach, planach czy marzeniach.

2. Kwiaty i liście. To piękne i naturalne elementy, które dodają stronie świeżości i życia. Można je zebrać na spacerze lub w ogrodzie, albo użyć sztucznych kwiatów i liści z dekoracji domowych lub sklepu. Ważne jest, aby wysuszyć je dobrze przed użyciem, np. pod prasą lub w mikrofalówce. Następnie można je przykleić do strony klejem lub taśmą dwustronną, albo przyszyć nicią lub zszywką. Kwiaty i liście idealnie nadają się do wpisów o naturze, porach roku, uczuciach czy wspomnieniach.

3. Kolaże i mixed media. To bardzo kreatywne i ekspresyjne elementy, które pozwalają wykorzystać różne materiały i techniki na jednej stronie. Można je tworzyć z papieru, tkaniny, folii, tektury, siatki, koronki czy czegokolwiek innego. Można je łączyć ze sobą za pomocą kleju, taśmy, zszywek lub nici. Można też dodawać warstwy farby, tuszu, pasty strukturalnej czy brokatu. Kolaże i mixed media są doskonałe do wpisów o fantazji, inspiracji, sztuce czy osobowości.

Powiem Ci, że przygotowywanie takich ozdobnych elementów jest dobrą alternatywą twórczego relaksu w momencie kiedy nie wiesz, co na swojej stronie albumu narysować, namalować czy przykleić. Sama pomimo tego, że kreatywności mi nie brakuje, miewam takie momenty, kiedy chciałabym coś nowego namalować, a nie bardzo wiem co. Właśnie w tych momentach przygotowuję sobie drobne elementy do dziennika. Mogą to być liście, drzewa, kwiatki, napisy, dymki, tła... wszystko, co może przydać się na kolejnych stronach artystycznego dziennika. A teraz pokażę Ci kilka przykładów, być może będą dla Ciebie inspiracją. 

Przygotowując drobne elementy do albumu, warto pomyśleć o jakimś pudełku, w którym będą przechowywane. Sama zrobiłam sobie taki bardzo prosty organizer z płaskiego pudełka kartonowego.


Mam nadzieję, że moje pomysły na przygotowanie elementów do art journala przydadzą się w Twoich kreatywnych projektach. Pamiętaj, że nie ma złych ani dobrych sposobów na tworzenie art journala - ważne jest tylko to, co czujesz i chcesz wyrazić. Zachęcam do eksperymentowania i bawienia się różnymi materiałami i technikami - nie musisz się bać popełniania błędów ani porównywać się z innymi. To Twój Park Art Journal i tylko Ty decydujecie o jego zawartości i wyglądzie!

Miłego dnia, Deni

Komentarze

  1. Podziwiam Twoją kreatywność w tym temacie, chociaż bardzo lubię takie rzeczy to nie miałam okazji zrobić jej samej.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. I wzajemnie :) była, widziałam te piękne hafty. A co do malowanek, rysowanek... warto spróbować.

      Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ To dla mnie wiele znaczy.
Zapraszam Cię na mój drugi blog Silver60plus też o sztuce.

Sztuce przetrwania...

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania