Kolejny Park Art Journal - istotny element mojej autoterapii sztuką

Kolejny PAJ, czyli album Park Art Journal trafił na półkę i wygląda na to, że zbiera się tego sporo. To po prostu wciąga, a z każdym kolejnym albumem przekonuje się do słusznej decyzji tworzenia tego typu prac. To trochę album, trochę własne przemyślenia, odrobinę pamiętnik a przede wszystkim autoterapia sztuką. 


Więcej informacji o tym, czym jest PAJ, jak zacząć go robić, znajdziesz na stronie Park Art Journal, gdzie zebrałam najważniejsze artykuły na ten temat. 
Poniżej wklejam kilka zdjęć, choć jak widać to po objętości, jest tam dużo, dużo więcej stron. Nie chce zanudzać, a poza tym część jest na tyle osobista, że zostawiam to dla siebie. 

Ten ostatni journal robiłam nieco inaczej niż poprzednie. Postanowiłam tworzyć go w częściach, a dopiero później oprawić. Rysowanie lub malowanie, a jeszcze gorzej pisanie, w grubym albumie nie jest zbyt wygodne. Dlatego robiłam kolejne strony oddzielnie, dopasowywałam według swojego uznania, a kiedy stwierdziłam, że już wystarczy, zaczęłam zszywać karty i łączyć je z wcześniej przygotowaną okładką. 

Czy takie przygotowywanie albumu po kawałku polecam? Trudno jest mi na to odpowiedzieć, chyba wszystko zależy od osobistych preferencji. Najważniejszy jest brak wymówek! 
"Możesz osiągnąć wszystko, czego zapragniesz, jeśli tylko w siebie uwierzysz." 
- Abraham Lincoln


Czy będę robić kolejny album PAJ? Bardzo chciałabym zrobić ich jeszcze bardzo dużo. Nie zastanawiam się nad tym, bo... szkoda mi czasu na takie rozmyślania. 

Na koniec pochwalę się niespodzianką jaka trafiła do mnie w ostatnich dniach. 

Piękna świąteczna ozdoba, w dodatku ręcznie robiona, której autorką jest Monika. Jeśli chcecie zobaczyć więcej takich cudeniek, zajrzyjcie na blog zakletaigielka.blogspot.com

Na dzisiaj to już wszystko, do poczytania wkrótce. 

Deni 

Komentarze

  1. Pięknie ozdobiłaś karty Danusiu i wspaniałe dostałaś pisanki. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ To dla mnie wiele znaczy.
Zapraszam Cię na mój drugi blog Silver60plus też o sztuce.

Sztuce przetrwania...

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania