Darmowy kalendarz, czyli Zentangle dla opornych

Głównym celem tego bloga jest zachęcanie Was do podjęcia próby rysowania Zentangle®. Warto przekonać się, na własnej skórze, że nie jest to ani trudne, ani czasochłonne. 

Do wydruku - kalendarz do rysowania wzorów Zentangle

O tym jak wyrobić nawyk codziennego rysowania pisałam już wcześniej, dzisiaj mam dla Was nieco inną propozycję, moim zdaniem jeszcze łatwiejszą do zrealizowania i nie zabierającą wiele czasu. Niech to będzie pierwszy (w zasadzie zerowy) krok do poznania techniki Zentangle®.

kalendarz do rysowania wzorów Zentangle
Moja propozycja to uniwersalny kalendarz, w którym nazwa miesiąca nie jest określona. Możecie go wykorzystać kiedy tylko zechcecie, wpisując na górze nazwę miesiąca i oznaczając (bądź nie) kolejne dni.

Każdego dnia wypełniacie pole jednym wzorem Zentangle®. Pamiętajcie aby zaczynać od tych, które wydają się Wam najłatwiejsze. Możecie stosować kolorowe cienkopisy i wyróżnić niektóre pola, na przykład niedziele i święta. O tym gdzie znajdziecie wzory Zentangle® pisałam wcześniej, a ogromną skarbnicą inspiracji jest jak zawsze Pinterest.
⸺⸺⸺⸺⸺⸺⸺⸺
To jak, spróbujesz? 

Jeśli tak, pobierz szablon jednej strony kalendarza, wydrukuj i do dzieła!☺Niech to będzie Twoje wyzwanie na najbliższy miesiąc. Wypełnienie tylko jednej strony da tyle przykładów, że będziesz mieć gotowy katalog wzorów do rysowania pierwszych tangli. A wyobraź sobie co będzie kiedy Twój kalendarz będzie miał dziesięć stron. Wow! 
⸺⸺⸺⸺⸺⸺⸺⸺
Podejrzewam, że po wypełnieniu pierwszych kartek kalendarza nabierzecie większej ochoty na Zentangle®. Jeśli macie jakieś wątpliwości, pytania, bardzo chętnie na nie odpowiem. Zawsze jestem gotowa do pomocy w tym temacie, bo wiem jak wiele daje rozwijanie pasji.

"Dobrze jest znaleźć sobie hobby, które tak człowieka wciąga, i sprawia, że z radością czeka się na kolejny tydzień, zamiast ponuro liczyć dni."
- Cecelia Ahern

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania