Przejdź do głównej zawartości

Darmowy kalendarz, czyli Zentangle dla opornych

Głównym celem tego bloga jest zachęcanie Was do podjęcia próby rysowania Zentangle®. Warto przekonać się, na własnej skórze, że nie jest to ani trudne, ani czasochłonne. 

Do wydruku - kalendarz do rysowania wzorów Zentangle

O tym jak wyrobić nawyk codziennego rysowania pisałam już wcześniej, dzisiaj mam dla Was nieco inną propozycję, moim zdaniem jeszcze łatwiejszą do zrealizowania i nie zabierającą wiele czasu. Niech to będzie pierwszy (w zasadzie zerowy) krok do poznania techniki Zentangle®.

kalendarz do rysowania wzorów Zentangle
Moja propozycja to uniwersalny kalendarz, w którym nazwa miesiąca nie jest określona. Możecie go wykorzystać kiedy tylko zechcecie, wpisując na górze nazwę miesiąca i oznaczając (bądź nie) kolejne dni.

Każdego dnia wypełniacie pole jednym wzorem Zentangle®. Pamiętajcie aby zaczynać od tych, które wydają się Wam najłatwiejsze. Możecie stosować kolorowe cienkopisy i wyróżnić niektóre pola, na przykład niedziele i święta. O tym gdzie znajdziecie wzory Zentangle® pisałam wcześniej, a ogromną skarbnicą inspiracji jest jak zawsze Pinterest.
⸺⸺⸺⸺⸺⸺⸺⸺
To jak, spróbujesz? 

Jeśli tak, pobierz szablon jednej strony kalendarza, wydrukuj i do dzieła!☺Niech to będzie Twoje wyzwanie na najbliższy miesiąc. Wypełnienie tylko jednej strony da tyle przykładów, że będziesz mieć gotowy katalog wzorów do rysowania pierwszych tangli. A wyobraź sobie co będzie kiedy Twój kalendarz będzie miał dziesięć stron. Wow! 
⸺⸺⸺⸺⸺⸺⸺⸺
Podejrzewam, że po wypełnieniu pierwszych kartek kalendarza nabierzecie większej ochoty na Zentangle®. Jeśli macie jakieś wątpliwości, pytania, bardzo chętnie na nie odpowiem. Zawsze jestem gotowa do pomocy w tym temacie, bo wiem jak wiele daje rozwijanie pasji.

"Dobrze jest znaleźć sobie hobby, które tak człowieka wciąga, i sprawia, że z radością czeka się na kolejny tydzień, zamiast ponuro liczyć dni."
- Cecelia Ahern

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ