Jak wykorzystać ideę notan w rysowaniu Zentangle®

Małe płytki do Zentangle® to również pole do popisu dla idei japońskiego notanu. Tangle to przede wszystkim czerń i biel, a rysowane cienkopisem wzory można porównać do szarej tonacji. 

Japoński Notan w rysowaniu Zentangle

Wspominałam już o podstawowych założeniach idei notan. Dzisiaj skupię się na małych płytkach do Zentangle®, zarówno kwadratowych, jak i małych, okrągłych, z mojej serii Bijou.

Jak wykorzystać ideę notan w rysowaniu Zentangle.

Jak przygotować płytki do rysowania Zentangle®?

Zgodnie z ideą notanu, tło płytek powinno być czarno białe. Można część papieru zamalować czarnym tuszem, ale skoro już sięgacie po japońską technikę, lepiej będzie jak skorzystacie z czarnego papieru. W przeciwieństwie do białego podkładu, czarny nie powinien być zbyt gruby.

To, jak zastosujecie czarne fragmenty, jak je rozmieścicie, zleży od Waszej wyobraźni. Jak zawsze podpowiadam - zasady są po to, aby je łamać.

Czym rysować Zentangle?

Odpowiedź jest oczywista - czarnym i białym tuszem. Jako zwolenniczka japońskich cienkopisów, do rysowania czarnych wzorów wykorzystałam pisaki Marvy. Natomiast białe linie rysowałam japońskim żelopisem Sakura. Efekty mojej twórczej pracy widać poniżej.

Czym rysować Zentangle?

Zentangle notan

Zentangle® to oczywiście dużo więcej możliwości i przyjemności. Uwielbiam Zentangle®. Podczas rysowania ogarnia mnie spokój i dobre samopoczucie. Pozwalać moim rysunkom rozwijać się i ewoluować. Zentangle® to ucieczka od codziennego stresu.

Zachęcam do tej zabawy rysunkowej, nie tylko w postaci czarno białej. Zentangle® to coś, co mogą robić młodzi, starzy ..... i wszyscy pomiędzy. Nie musisz być artystą, aby rysować! Jedną najtrudniejszą, ale i najważniejszą rzeczą, o której muszę pamiętać, to nieporównywanie swojej pracy z innymi. Po prostu ciesz się swoją własną twórczością!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania