Nowe zakładki do książek

Rysowanie na kwadratowych kartonikach wzorów Zentangle sprawia mi wiele przyjemności. Pozwala choć na chwilę zapomnieć o trwającym na świecie koszmarze. Nie wiem jak Wy, ale ja faktycznie nie wystawiam nosa z domu. A skoro siedzę... coś robić trzeba.

Na ścianach nie ma już zbyt wiele miejsca na nowe obrazy czy grafiki. Wygląda na to, że zostają zakładki do książek. W końcu uwielbiam czytać! Hmm...no tak, głównie ebooki. ;)

Z własnego doświadczenia wiem jednak, że każda z osób, której podarowałam zakładkę, ogromnie się cieszy, a w takim momencie ja również bardzo się cieszę! Dlaczego więc nie zrobić małej przyjemności komuś a przy okazji sobie? Sobie to nawet podwójnie, bo rysowanie jest tak samo przyjemne jak dawanie. Tylko proszę, nie bombardujcie mnie teraz prośbami o zakładki! Ich ilość jest jednak limitowana, a obdarowanych.... wybieram sama. Ostatnio na Facebook'u publikuję sporo zakładkowych podpowiedzi.

Dwukolorowe zakładki do książek

Dwukolorowe zakładki do książek

Swego czasu wspominałam na blogu o łączeniu kartonów z dwóch kolorów - Jak wykorzystać ideę notan w rysowaniu Zentangle - co w pewnym sensie, może być wykorzystywane w przypadku zakładek. Idea jest prosta, dwa papiery w różnych kolorach, złożone razem i dowolnie przecięte; następnie zamienione ze sobą i połączone. Wygląda to mniej więcej tak.

Dwukolorowe zakładki do książek Zentangle

W przypadku tych zakładek zrobiłam coś więcej, wycinając dodatkowo niewielkie fragmenty. Całość została podklejona dwustronną taśmą klejącą. Dlaczego dwustronną? Bo zakładki będą miały drugą warstwę, jednokolorową. Przez drobne wycięcia będzie przezierał kontrastowy kolor. Ale po kolei, najpierw trzeba coś narysować.

Dwukolorowe zakładki do książek

Dwukolorowe zakładki do książek

W końcu, po odklejeniu spodniej warstwy ochronnej taśmy dwustronnej, zostało już tylko podklejenie zakładek drugą warstwą kolorowego papieru i staranne wyrównanie brzegów. Można zabierać się za czytanie książek.

zentangle bookmarks

zentangle bookmarksKomentarze

 1. Ciekawa technologia i fajny efekt :). Trochę trzeba się napracować, ale zakładki są nietuzinkowe!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale to fajnie wygląda:) Czy można jeden kolor na drugi nakleić, czy one są jakoś inaczej łączone w miejscu cięcia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko trzyma się na dwustronnej taśmie klejącej :)

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź:) Spróbuję coś w ten deseń, może mi się uda.

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ To dla mnie wiele znaczy.
Zapraszam Cię na mój drugi blog Silver60plus też o sztuce.

Sztuce przetrwania...

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania