Przejdź do głównej zawartości

Nowe zakładki do książek

Rysowanie na kwadratowych kartonikach wzorów Zentangle sprawia mi wiele przyjemności. Pozwala choć na chwilę zapomnieć o trwającym na świecie koszmarze. Nie wiem jak Wy, ale ja faktycznie nie wystawiam nosa z domu. A skoro siedzę... coś robić trzeba.

Na ścianach nie ma już zbyt wiele miejsca na nowe obrazy czy grafiki. Wygląda na to, że zostają zakładki do książek. W końcu uwielbiam czytać! Hmm...no tak, głównie ebooki. ;)

Z własnego doświadczenia wiem jednak, że każda z osób, której podarowałam zakładkę, ogromnie się cieszy, a w takim momencie ja również bardzo się cieszę! Dlaczego więc nie zrobić małej przyjemności komuś a przy okazji sobie? Sobie to nawet podwójnie, bo rysowanie jest tak samo przyjemne jak dawanie. Tylko proszę, nie bombardujcie mnie teraz prośbami o zakładki! Ich ilość jest jednak limitowana, a obdarowanych.... wybieram sama. Ostatnio na Facebook'u publikuję sporo zakładkowych podpowiedzi.

Dwukolorowe zakładki do książek

Dwukolorowe zakładki do książek

Swego czasu wspominałam na blogu o łączeniu kartonów z dwóch kolorów - Jak wykorzystać ideę notan w rysowaniu Zentangle - co w pewnym sensie, może być wykorzystywane w przypadku zakładek. Idea jest prosta, dwa papiery w różnych kolorach, złożone razem i dowolnie przecięte; następnie zamienione ze sobą i połączone. Wygląda to mniej więcej tak.

Dwukolorowe zakładki do książek Zentangle

W przypadku tych zakładek zrobiłam coś więcej, wycinając dodatkowo niewielkie fragmenty. Całość została podklejona dwustronną taśmą klejącą. Dlaczego dwustronną? Bo zakładki będą miały drugą warstwę, jednokolorową. Przez drobne wycięcia będzie przezierał kontrastowy kolor. Ale po kolei, najpierw trzeba coś narysować.

Dwukolorowe zakładki do książek

Dwukolorowe zakładki do książek

W końcu, po odklejeniu spodniej warstwy ochronnej taśmy dwustronnej, zostało już tylko podklejenie zakładek drugą warstwą kolorowego papieru i staranne wyrównanie brzegów. Można zabierać się za czytanie książek.

zentangle bookmarks

zentangle bookmarksKomentarze

 1. Ciekawa technologia i fajny efekt :). Trochę trzeba się napracować, ale zakładki są nietuzinkowe!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale to fajnie wygląda:) Czy można jeden kolor na drugi nakleić, czy one są jakoś inaczej łączone w miejscu cięcia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko trzyma się na dwustronnej taśmie klejącej :)

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź:) Spróbuję coś w ten deseń, może mi się uda.

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ
Mam nadzieję, że mój wpis był pomocny. Jeśli Twój komentarz będzie wymagał odpowiedzi, postaram się to zrobić jak najszybciej. A może chcesz poczytać coś innego? Na blogu jest cała masa materiałów.

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ