Zentangle w rozsypce

O Zentangle można pisać dużo, a tym bardziej rysować je na różne sposoby. Jest to również stosunkowo prosta metoda ozdabiania... no właśnie czego? Jak już pokazywałam na blogu, prawie wszystkiego, począwszy od zakładek do książek, skończywszy na weselnym torcie. Podejrzewam jednak, że w skrajnym przypadku tortu, sprawa prosta nie jest. My jednak zostajemy przy papierze, czyli nie powinno być ciężko.

Dzisiaj mam dla Was kolejną propozycję tworzenia prostych tangli. Prostych, bo z wykorzystaniem wzorów opartych na siatce. Nie musicie posiadać umiejętności rysowania fikuśnych esów floresów, ani też kwiatów czy innych motywów roślinnych. Wystarczy umiejętność rysowania krótkich, prostych kresek, ewentualnie małych łuków. I to chyba wszystko. 

Proste wzory Zentangle - w rozsypce

Wzory oparte na siatce to powtarzalne elementy łączące się ze sobą. A gdyby tak siatkę pociąć na kawałki? Czy inaczej, rozsypać jak puzzle? Otrzymamy wówczas wiele małych kwadratów (lub prawie kwadratów), z pojedynczym elementem wzoru. Wielkość poszczególnych elementów nie musi być jednakowa, a ich ułożenie względem siebie całkiem dowolne, czyli zwyczajnie rozsypane. 

Pozwólcie, że przejdę do przykładów. Pierwszy z nich to jeden i ten sam wzór, przy czym na spodzie znalazł się jeden większy element. Pozostałe są rozrzucone po bokach. 


Kolejny przykład jest już z wykorzystaniem dwóch prostych wzorów, przy czym jeden z nich nadaje nieco trzeciego wymiaru. Bardzo chaotycznego, trudno tu mówić o prawidłowej perspektywie całego rysunku. Ale skoro totalna rozsypka? 


Na koniec trzeci przykład z odrobiną 3d, w nieco bardziej poprawnej wersji. Tu wykorzystany został jeden prosty wzór w dwóch wersjach i oczywiście czarna dziura. 


Jak widzicie na pokazanych przykładach, z Zentangle można robić wiele i wcale nie musi być to takie trudne do narysowania. Tu wystarczą jedynie chęci. Na prawdę przyjemny relaks zapewniony, nie mówiąc już o efektach twórczych! Czasem rysownie właśnie takich prostych wzorków może prowadzić do odkrycia ukrytego talentu. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania