10 darmowych zakładek do książek do wydrukowania

Nastały  nam ciemne i chłodne wieczory. Nie wiem jak Wy, ale ja lubię spędzać je pod miękkim kocykiem, z książką w dłoni. Nie mam też nic przeciwko temu, aby przytulił się kot, a i kubkiem dobrej herbaty nie pogardzę.

Dzisiaj mam coś dla miłośników książek. Dotyczy to głównie czytelników książek papierowych, choć wiem, że bywają e-czytelnicy kolekcjonujący bardziej tradycyjne gadżety książkowe. Sama, jak już wielokrotnie wspominałam, czytam głównie ebooki, dzięki czemu mam jeszcze w domu miejsce na kolejne rysunki w stylu Zentangle. Poza tym e-książki są dla mnie bardzo wygodne, z kilku istotnych powodów, o których pisałam już wcześniej. Nie oznacza to jednak, że nie doceniam uroku sięgania po książki papierowe. Ten zapach, szelest kartek... cudownie! I co jeszcze? Oczywiście oryginalne zakładki. 

10 zakładek do książek do pobrania

Przygotowałam dla Was kolejną porcję zakładek. Przypomnę, że wcześniejsze zakładki możecie znaleźć wchodząc na stronę "do pobrania". Dzisiaj proponuję dwa oddzielne zestawy, każdy po pięć sztuk. Mam nadzieję, że umilą Wam jesienno - zimowe czytanie książek.

Więcej zakładek znajdziesz w Cafe Box

Pierwszy zestaw to zakładki z moimi rysunkami, a w zasadzie z ich fragmentami. Staram się wykorzystywać głównie mniejsze rysunki, których stale mi przybywa. Niech się do czegoś przydadzą. Hmm... tak napisałam jakby sam proces rysowania nie sprawiał mi przyjemności, a to co jest jego wynikiem tylko mi zawadzało? Nie, absolutnie tak nie jest.  

Drugi zestaw ma już niewiele wspólnego z rysunkami w stylu Zentangle, ale w końcu nie wszyscy muszą się tym zachwycać. Generalnie niczym nie trzeba się tu zachwycać. Jeśli się podoba, pobierać, drukować i korzystać do woli. A jeśli już zdarzy się Wam umieścić gdzieś zdjęcie z moją zakładką, będzie mi bardzo, bardzo miło, jeśli mnie oznaczycie. Właściwie nie tyle mnie co mój blog. Z góry dziękuję. 

Wracając jeszcze na moment do pierwszego zestawu, tego "zentanglowego". Podobne zakładki można sobie w prosty sposób wygenerować, bazując nawet na małych płytkach Zentangle. Właściwie rysując tangle już nic więcej robić nie trzeba, bo kto powiedział że zakładki muszą mieć jakiś konkretny rozmiar czy proporcje? Czy kwadrat o boku około 9 centymetrów nie może być zakładką? Oczywiście, że może i będzie ona bardzo oryginalna, zwłaszcza jeśli sami ją narysujecie! 

Na koniec przypomnę jeszcze, że moje prace, większego formatu niż typowe płytki Zentangle, są do wglądu w galerii. Wszystkie prezentowane tam rysunki są do nabycia (tylko oryginały, kopii nie sprzedaję). Natomiast jeśli chodzi o niepowtarzalne, tylko oryginalne, zakładki do książek, mam ich jeszcze trochę i na życzenie mogę podrzucić zainteresowanej osobie zbiorcze zdjęcie. Większości z nich była już prezentowana na blogu.

Napiszcie proszę czy chcielibyście więcej zakładek?

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ To dla mnie wiele znaczy.
Zapraszam Cię na mój drugi blog Silver60plus też o sztuce.

Sztuce przetrwania...

Popularne posty z tego bloga

Neuroart w 6 krokach

24 proste wzory Zentangle

3 zakładki do książki - do pobrania