Przejdź do głównej zawartości

10 darmowych zakładek do książek do wydrukowania

Nastały  nam ciemne i chłodne wieczory. Nie wiem jak Wy, ale ja lubię spędzać je pod miękkim kocykiem, z książką w dłoni. Nie mam też nic przeciwko temu, aby przytulił się kot, a i kubkiem dobrej herbaty nie pogardzę.

Dzisiaj mam coś dla miłośników książek. Dotyczy to głównie czytelników książek papierowych, choć wiem, że bywają e-czytelnicy kolekcjonujący bardziej tradycyjne gadżety książkowe. Sama, jak już wielokrotnie wspominałam, czytam głównie ebooki, dzięki czemu mam jeszcze w domu miejsce na kolejne rysunki w stylu Zentangle. Poza tym e-książki są dla mnie bardzo wygodne, z kilku istotnych powodów, o których pisałam już wcześniej. Nie oznacza to jednak, że nie doceniam uroku sięgania po książki papierowe. Ten zapach, szelest kartek... cudownie! I co jeszcze? Oczywiście oryginalne zakładki. 

10 zakładek do książek do pobrania

Przygotowałam dla Was kolejną porcję zakładek. Przypomnę, że wcześniejsze zakładki możecie znaleźć wchodząc na stronę "do pobrania". Dzisiaj proponuję dwa oddzielne zestawy, każdy po pięć sztuk. Mam nadzieję, że umilą Wam jesienno - zimowe czytanie książek.

Pierwszy zestaw to zakładki z moimi rysunkami, a w zasadzie z ich fragmentami. Staram się wykorzystywać głównie mniejsze rysunki, których stale mi przybywa. Niech się do czegoś przydadzą. Hmm... tak napisałam jakby sam proces rysowania nie sprawiał mi przyjemności, a to co jest jego wynikiem tylko mi zawadzało? Nie, absolutnie tak nie jest.  

Drugi zestaw ma już niewiele wspólnego z rysunkami w stylu Zentangle, ale w końcu nie wszyscy muszą się tym zachwycać. Generalnie niczym nie trzeba się tu zachwycać. Jeśli się podoba, pobierać, drukować i korzystać do woli. A jeśli już zdarzy się Wam umieścić gdzieś zdjęcie z moją zakładką, będzie mi bardzo, bardzo miło, jeśli mnie oznaczycie. Właściwie nie tyle mnie co mój blog. Z góry dziękuję. 

Wracając jeszcze na moment do pierwszego zestawu, tego "zentanglowego". Podobne zakładki można sobie w prosty sposób wygenerować, bazując nawet na małych płytkach Zentangle. Właściwie rysując tangle już nic więcej robić nie trzeba, bo kto powiedział że zakładki muszą mieć jakiś konkretny rozmiar czy proporcje? Czy kwadrat o boku około 9 centymetrów nie może być zakładką? Oczywiście, że może i będzie ona bardzo oryginalna, zwłaszcza jeśli sami ją narysujecie! 

Na koniec przypomnę jeszcze, że moje prace, większego formatu niż typowe płytki Zentangle, są do wglądu w galerii. Wszystkie prezentowane tam rysunki są do nabycia (tylko oryginały, kopii nie sprzedaję). Natomiast jeśli chodzi o niepowtarzalne, tylko oryginalne, zakładki do książek, mam ich jeszcze trochę i na życzenie mogę podrzucić zainteresowanej osobie zbiorcze zdjęcie. Większości z nich była już prezentowana na blogu.

Napiszcie proszę czy chcielibyście więcej zakładek?

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ
Mam nadzieję, że mój wpis był pomocny. Jeśli Twój komentarz będzie wymagał odpowiedzi, postaram się to zrobić jak najszybciej. A może chcesz poczytać coś innego? Na blogu jest cała masa materiałów.

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ