Przejdź do głównej zawartości

Karty kolekcjonerskie ATC/ACEO - seria dla miłośników sów

Od pewnego czasu tworzenie kart ATC / ACEO stało się moją nową pasją. Nie wiem na jak długo wystarczy zapału, bo chyba mimo wszystko bliżej mi do zakładek, i nie wiem czy sowy to zmienią. Na dobrą sprawę to całkiem podobne, karta ATC może przecież być zakładką do książki. 

Jakby na to nie patrzeć, zarówno karty jak i zakładki mogą być twórczym poligonem. Czy zaowocują pracami większego formatu? A to już różnie bywa. Ja po różnych próbach na małym formacie, dotyczących użytych materiałów i technik oraz tematyki kart, postanowiłam na chwilę pozostać z... sowami. 

I tak powstała specjalna seria "Sowy". Karty są wykonane na papierze akwarelowym o wysokiej gramaturze i wyraźnej teksturze. Sowy malowałam akwarelą i tuszem (Pigma Micron Sakura). Karty mają typowy wymiar , czyli 64 x 89 mm (2,5 "x 3,5").

Każda z kart ATC / ACEO jest podpisana oraz posiada swój numer. Seria "Sowy" oznaczona jest dodatkowo literą "S" i kolejnym numerem.  Numery oraz dodatkowe informacje (data powstania itp.) znajdują się na odwrocie każdej karty. Wszystkie karty są wyłącznie oryginałami, nigdy nie wykonuję żadnych kopii. Każda jest jedyna i niepowtarzalna. 


Karty ATC mają swój urok, bez względu na technikę wykonania. Zachwalałam już jak największy wkład własny i nadal popieram takie podejście do tematu. Jednak ten nieco bardziej "scrapowy" sposób ma inne zalety. Po pierwsze jest łatwiejszy dla osób mających trudności z rysowaniem, przykleja się gotowe lub prawie gotowe elementy. Druga zaleta to możliwość wykorzystania wszelkich, a szczególnie tych najmniejszych ścinków i innych "doopereli". W myśl zasady, że wszystko można wykorzystać, to bardzo, bardzo duża zaleta. Zaleta, skutkiem której z artystycznej pracowni robi się śmietnik, ale twórczy. To tak przy okazji. Komentarze

 1. Jakie fajne te sowy. Ta z książkami podoba mi się najbardziej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) z książkami każdemu do twarzy :)

   Usuń
 2. Ło matko! Te sowy są cudowne! Lubię sowy :)
  U mnie ATC raczej scrapowo więc ..... jest śmietnik :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne :) Może zechcesz się wymienić? Ja zrobię też ATC z sową ale po swojemu ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo chętnie wymienię się sową, będzie jakaś odmiana. :) Proponuję kontakt mailowy.

   Usuń
 4. Śliczne karty. Lubię sowy, a najbardziej podoba mi się zmarzluch z kocykiem i kubkiem. Pozdrawiam Danusiu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) zmarzluch to tak w temacie aktualnej zimy.

   Usuń
 5. Prześliczne! Uroczy motyw i świetne wykonanie! Seria Twoich wpisów z ATC jest bardzo inspirująca :). Coraz częściej myślę, żeby też zacząć tworzyć swoje karty. Doskonały pomysł na stworzenie czegoś kompletnego, kiedy nie ma się czasu na wielkie "dzieła" :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. :) Tak mi się właśnie wydaje, że te małe formy mają swój urok no i pewne zalety. :)

   Usuń
 6. Świetne te sówki , uwielbiam ! ♥ :D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.ツ
Mam nadzieję, że mój wpis był pomocny. Jeśli Twój komentarz będzie wymagał odpowiedzi, postaram się to zrobić jak najszybciej. A może chcesz poczytać coś innego? Na blogu jest cała masa materiałów.

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ