Przejdź do głównej zawartości

O MNIE

Nazywam się Danuta Popowicz, w internecie przedstawiam się zazwyczaj jako Deni.

Jestem blogerką

Na blogu prezentuję swoją twórczość oraz pomagam zrozumieć i przyswoić podstawy Zentangle®, w stopniu podstawowym. Doradzam i staram się rozwiązywać problemy poczatkujących miłośników rysunkowego relaksu. Nie jestem certyfikowanym instruktorem Zentangle® , ani nic mnie nie łączy z twórcami Zentangle® - jestem po prostu tylko wielką fanką, z kilkuletnim doświadczeniem. 

Wyróżnia mnie to, że prowadzę blog pasjonacko, bez płatnych kursów i ebooków. Zgodnie z dewizą docendo discimus (ucząc innych, sami się uczymy), pomagam i uczę się od innych. 

Jestem artystką

Swoją przygodę ze sztuką rozpoczęłam 40 lat temu. Początkowo było to malarstwo olejne, później rysunek i sztuka cyfrowa. Jestem członkiem Stowarzyszenia Artystycznego Faun-Art.
W swoim dorobku mam udział w wielu wystawach na terenie kraju.

W 2021 roku zostałam przyjęta do organizacji non-profit Parkinson's Art w Londynie. Jej misją jest inspirowanie i rozwijanie kreatywności wśród artystów dotkniętych chorobą oraz promocja ich sztuki. 

Zentangle inspired art & collage

Jestem żoną, mamą i babcią...

czyli mam również spore doświadczenie życiowe. Uwielbiam czytać i robię to nałogowo. Kocham koty. 

Jeśli masz do mnie pytania, potrzebujesz porady, zapraszam do kontaktu mailowego:
danuta.popowicz(at)gmail.com

Proszę tylko o jedno, uszanuj to, że przedstawiam się na blogu z imienia i nazwiska, nie pisz jako anonim. Przepraszam, ale na takie maile (często również komentarze do wpisów) nie będę odpowiadać. 

Popularne posty z tego bloga

6 kroków w neurografice

We wcześniejszych wpisach dotyczących neurografiki wspominałam o tak zwanych sześciu krokach, w których powstają rysunki. Różnie one są wyjaśniane i interpretowane, a wszystko zależy od źródła. Oglądałam filmy na YT, czytałam opisy na różnych stronach, powoli wyrabiając sobie jako takie pojęcie i starając się wyciągnąć własne wnioski. Kierując się zebranymi  informacjami na temat neurografik stworzyłam interpretację metody sześciu kroków. Nie jest to trudne i warto spróbować. To co tu prezentuję jest tylko ogólnym zarysem a nie dokładnym szkoleniem. Metoda wydaje mi się interesująca, dlatego postanowiłam o niej trochę napisać. Nie jestem jednak certyfikowanym instruktorem, a jedynie artystką, która lubi poznawać nowe metody, a nawet z nimi eksperymentować.  Jak zacząć tworzyć neurografiki?  Przede wszystkim muszę tu podkreślić, że rysowanie neurografik nie wymaga nawet najmniejszych umiejętności rysowania czy malowania. Nie są też konieczne specjalne i drogie materiały. Wystarczy arku

Neurografika jako forma relaksu

Dzisiaj opowiem Wam jak przypadkiem wpadłam na pojęcie "neurografika" i dlaczego termin mnie zainteresował. Jako osoba, która często myśli rękami, dla której rysowanie jest pewną formą medytacji opartej na uważności, zwracam uwagę na wszystko, co może poprawić mi samopoczucie w ten właśnie sposób.  Niedawno buszując po Pintereście natknęłam się na pewien rysunek, który wywołał u mnie natychmiastowe skojarzenie. Patrząc na niego powiedziałam do siebie - o tak, to jest coś, czym powinnaś się zainteresować! Przecież, prędzej czy później, nie narysujesz prostej kreski, o kole nie wspominając. Tu należy się Wam wyjaśnienie, że wszystkie linie na wspomnianym rysunku wyglądały jakby artysta był nieźle "wcięty". Jednym słowem falowały na maksa. Czyli coś dla mnie, choć alkoholu nie piję od lat. I tak od jednego obrazka przeszłam do kolejnych, później trafiły się różne teksty. Pojawiło się pojęcie "neurografika" i ugrzęzłam w temacie, bo chciałam dowiedzieć się wię

Co to jest Zentangle?

Zapewne każdy z Was nie raz rysował po kartce papieru, ciągnąc plątaninę linii, tworząc geometryczne kształty, ludziki? To kreatywne rysowanie, które zaczęło robić z Was artystów, nazywane jest doodle. Natomiast Zentangle® to coś dużo więcej.  Co to jest Zentangle® i jak zacząć rysować? Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, z nowymi technologiami, dostępem to wszelkich informacji, stałym kontaktem (online) ze znajomymi... Pomimo tego wiele osób czuje się przytłoczona natłokiem tego wszystkiego, czasem paradoksalnie wręcz odizolowana. W takich sytuacjach pomocna może być twórcza i kreatywna ekspresja, czyli atreterapia . Niezależnie od tego, czy tańczysz, szyjesz, grasz na instrumencie, malujesz, uprawiasz ogród, gotujesz czy bierzesz udział w jakimkolwiek twórczym procesie, poczujesz się lepiej. A cóż to takiego Zentangle®, skąd nazwa, kto to w pewnym sensie stworzył, bo przecież rysujemy wszyscy.  Zentangle® to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształ