TERAPIA SZTUKĄ
Na tej stronie znajdziesz wszystko, co mam do powiedzenia w temacie autoterapii sztuką i co chciałabym umieścić w książce pod tytułem "Autoterapia w Chorobie Parkinsona: Moje Doświadczenia". Nie umieszczę jednak, bo jej nie piszę.
Poniżej znajdziesz zestawienie odnośników do artykułów, które już napisałam, a z czasem powinny pojawić się nowe. Wszystkie będą dotyczyły tej artystycznej strony życia z chorobą Parkinsona. Dla mnie autoterapia sztuką ma ogromne znaczenie i to od wielu, wielu lat. Doszłam do wniosku, że nie mogę trzymać tego tylko dla siebie. Dzielę się z Wami, mając nadzieję, że ktoś jeszcze doceni jej wielki wpływ na nastrój, emocje a nawet na stan fizyczny.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o mnie, a dokładniej o tym, co stanęło mi na drodze i to nie raz, o tym jak choroby odbierały mi zbyt wiele, a mi dzięki sztuce udało się trwać i wyrywać do dzisiaj, to zapraszam do lektury mojej historii. To nie jest krótki tekst, a pisze się ciąg dalszy. Pierwsza część poświęcona jest przede wszystkim moim zmaganiom z boreliozą, w drugiej planuję skupić się bardziej na chorobie Parkinsona.
Znajdziesz tu moje sprawdzone metody autoterapii, inspirowane różnymi technikami. Forma, w jakiej je przedstawiam, co prawda pokazuje w zarysie kolejne kroki, ale nie jest szczegółową instrukcją. Nie mogę i nie chcę narzucać Ci jak masz narysować kółko i gdzie je narysować. Zaufaj sobie, swojej intuicji i wyobraźni, podpowiedzą lepiej niż ja.
Sama uwielbiam autoterapię sztuką i praktykuję ją od wielu lat. Pomogła mi ona przezwyciężyć wiele trudności życiowych oraz poznać lepiej samą siebie. Polecam ją każdemu, kto chce zadbać o swoje zdrowie psychiczne oraz czerpać więcej radości z życia. Poznaj jeszcze inne formy terapii sztuką, o których wspominałam na blogu.
Jeśli tylko chcesz i nie przeszkadza Ci to, że nie jestem z wykształcenia terapeutką, zanurz się ze mną w świat autoterapii sztuką, gdzie każde pociągnięcie pędzla staje się krokiem w stronę równowagi.
I. Wprowadzenie
Autoarteterapia - opisuję tu krótko, na czym polega, jakie są jej zalety, czy trzeba korzystać z pomocy terapeuty, jak zacząć i na co zwracać uwagę.
Czy musisz być artystą, aby korzystać z autoterapii sztuką?
9 powodów, dla których warto tworzyć sztukę
II. Twórcze dzienniki jako sposób na autoterapię
III. Przykłady autoterapii sztuką
7 ćwiczeń z autoterapii sztuką do wypróbowania w domuRysunki w stylu Neuroart (spis)
- Narysuj "Złote oko" - dokładna instrukcja i tło do pobrania TUTAJ
Dodatkowy opis TUTAJ
Kolejna lekcja jak rysować Neurotangle
Zdaję sobie sprawę z tego, że to co dla mnie jest proste, dla niektórych może być trudne, zwłaszcza w przypadku osób nigdy wcześniej nie rysujących czy malujących, a jednoczenie z poczuciem nadmiaru kreatywności. Planuję kilka "lekcji" w bardzo uproszczonej formie rysowania.
Ważna informacja!
Nie posiadam żadnego wykształcenia uprawniającego do prowadzenia arteterapii. To co prezentuje wynika z własnych obserwacji oraz niewielkiej ilości literatury. Jeśli korzystasz z moich podpowiedzi, inspiracji, robisz to na własną odpowiedzialność.
Komentarze
Prześlij komentarz
Dziękuję za Twój komentarz.ツ To dla mnie wiele znaczy.
Zapraszam Cię na mój drugi blog Silver60plus też o sztuce.
Sztuce przetrwania...