SKRAWKI SERDECZNOŚCI

Akcję “Skrawki Serdeczności” rozpoczęłam w sierpniu 2019 roku. Celem akacji jest niesienie dobrego słowa wszędzie gdzie to możliwe.

Skrawki Serdeczności, niewielkie kartoniki z rysunkami i dobrym słowem na odwrocie. Sposób na okazanie życzliwości drugiej osobie.

Okazywanie serdeczności, bycie miłym, ma wielką moc, przynosi radość i to nie tylko obdarowanym, ale również tym, którzy ją okazują. Drobne gesty zwyczajnie cieszą, mogą też sprawić, że ktoś poczuje się wyjątkowo. Wszyscy potrzebujemy ciepłych słów.

Pierwsze Skrawki Serdeczności

Wycinając z dużego bloku kartoniki do Zentangle zawsze zostawały mi skrawki papieru. Początkowo wykorzystywałam je do robienia zakładek do książek. Miały idealną szerokość. Ostatnio skrawki zostały pocięte na kwadraty i zmieniły swoje przeznaczenie. Tak powstały pierwsze, malutkie kartoniki z rysunkami w stylu Zentangle. Na odwrocie kilka ciepłych słów. Tylko tyle.

Skrawki Serdeczności

Gdzie podążają Skrawki Serdeczności?

Cieszyłabym się gdyby kartoniki trafiły do różnych miast, a przede wszystkim wielu osób. Moje możliwości są nieco ograniczone, póki co staram się angażować rodzinę i znajomych. W tym miejscu chcę serdecznie podziękować wszystkim "posłańcom serdeczności". Mam nadzieje, że doświadczenie miłej reakcji, przy wręczaniu skrawka, wynagradza ten niewielki trud. To przecież nic nie kosztuje, tylko odrobinę chęci.
"Dawanie otwiera drogę do otrzymywania."
- Florence Scovel Shinn

Wszystkie informacje na temat Skrawków zawsze na bieżąco umieszczam na Instagramie i specjalnej stronie Facebook'a. Polub, obserwuj i w ten sposób wspieraj akcję!Znalazłeś Skrawek Serdeczności?

Proszę, daj znać! Będzie mi bardzo miło jeśli dodatkowo przyślesz zdjęcie. A jeśli zechcesz podzielić się znaleziskiem w serwisach społecznościowych... jeszcze bardziej się ucieszę! Proszę jedynie o używanie hashtagu #SkrawkiSerdeczności lub podobnego (#skrawkiserdecznosci). Pokaż swoją małą radość!

Kiedy nie można już zdobywać gór, trzeba cieszyć się małymi rzeczami. I tak staram się robić, tak staram się żyć. Dopóki zdrowia wystarczy chcę zrobić jeszcze coś dobrego. Mam nadzieję, że z Waszą pomocą uda się roznosić serdeczność, która prawdopodobnie jest zaraźliwa!

P.S. Chcesz się przyłączyć i pomoc w roznoszeniu dobrego słowa? Pracujesz w kawiarni, bibliotece... i masz możliwość obdarowywania Skrawkami? Chcesz tak zwyczajnie, po ludzku pomóc? Skontaktuj się ze mną, pisząc na adres danuta.popowicz (at) gmail.com. Ponieważ zainteresowanie akcją jest coraz większe, nie obiecuję, że wszystkim zainteresowanym prześlę Skrawki, ale porozmawiać zawsze możemy.

Podziel się serdecznością i podaruj komuś niezwykły prezent! Podaj dalej! Już teraz obdaruj osobę, która wpadła Ci w oko! 


Honorowi Ambasadorzy Akcji "Skrawki Serdeczności": 
 • Agata, autorka bloga "się rysuje". To właśnie Agata zainspirowała mnie do rozpoczęcia akcji. 

Za pomoc w akcji "Skrawki Serdeczności" dziękuję wszystkim "posłańcom serdeczności", bliskim i dalszym znajomym, rodzinie. 


W akcji pomagali również:

Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych
Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach

Licznik Skrawków Serdeczności: 1641

Komentarze

 1. Dziękujemy za dostarczenie Skrawków Serdeczności do COK "Perełka" (Gliwice ul. Studzienna 6) :) podziwiamy i "częstujemy" nimi innych. Postaramy się dokumentować radość jaką sprawiają wszystkim obdarownym

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ja dziękuję za możliwość zostawienia garści Skrawków w miejscu przesyconym kulturą i pełnym uśmiechów. :)

   Usuń
 2. Hehe fajne te skrawki serdeczności. widze ze sa wysylane po tym komentarzu

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudne to Danusiu! Tak sobie mysle, ze jak chodze codziennie na spacery z pieskiem, warto byloby miec przy sobie takie serdecznosci na malych kartonikach i rozdawac przechodniom na ulicy. Z usmiechem i milym slowem. Cudna jest ta akcja i jakze potrzebna w dzisiejszych czasach. Od jutra bede sie przygotowywala do akcji. Skrawki dla obcych ludzi, ktorzy w tym momencie przestaja byc obcy. Jestem ciekawa reakcji, mysle, ze Skrawki pomoga ludziom przetrwac ten trudny czas, gdy przez maseczki nie widzimy ludzkich usmiechow lub smuteczkow. Jestem przekonana, ze maseczki zaczna sie same usmiechac :)
  Danusiu! Jestes wielka! :) :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To bardzo miłe. :) Niestety teraz jest właśnie problem, izolacja, strach przed zakażeniem nawet przez kawałek papieru... Sama wstrzymałam się z rozdawaniem Skrawków, ale mogę przesłać mały pakiet. Jeśli masz ochotę proszę o kontakt na maila.

   Usuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Zrób sobie notes - darmowe wzory kartek

Co to jest Zentangle?

Jak zrobić zakładkę do książki krok po kroku